Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/compat.php on line 502

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/load.php on line 649

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/theme.php on line 2232

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/formatting.php on line 4330
DéLonghi EC 680 | Produkty.sk

DéLonghi EC 680

Jednoduchý, praktický a tichý kávovar v kvalitnom nerezovom tele ponúka výborný výkon za dostupnú cenu. Doprajte si kávu ako z vašej obľúbenej kaviarne teraz aj u vás doma.

 • úzke rozmery
 • tichý chod
 • jednoduché použitie
 • ohrev šálok
 • nerezové telo
 • použitie len menších šálok
od 148.00 € NAJLEPŠIA PONUKA   →
TPD.sk
Skladom 5 a viac kusov
148.00 €
Alza.sk
Na sklade > 5 ks
153.90 €

Základne parametre

Hĺbka: 33 cm
Výška: 30,5 cm
Hmotnosť: 4 kg
Šírka: 14,9 cm

Ďalšie parametre

Farba: čierna, červená, strieborná
Maximálny príkon: 1450 W
Tlak: 15 bar

Kapacita nádržky na vodu: 1,2 l
Informačný displej: nie
Mlynček zrnkovej kávy: nie
Druh kávy: mletá, E.S.E pody
Možnosť použitia kávových kapsúl: áno
Zásobník na mlieko: nie

Funkcie

Nastavenie sily kávy: nie
Nastavenie množstva vody: ručné
Nastavenie teploty kávy: nie
Predhrievanie šálok: áno

Veľkosť a dizajn kávovaru

Kávovar Délonghi EC 680 so šírkou 14,9 cm a dĺžkou 33 cm sa radí medzi najužšie kávovary na trhu. Je možné ho kúpiť v troch farebných prevedeniach (strieborná, čierna, červená). Na nerezovom tele kávovaru sa nachádza podsvietený ovládací panel slúžiaci na prípravu nápojov. Vzadnej časti kávovaru sa nachádza odoberateľný zásobník na vodu o objeme 1,2l a pozdĺž vrchnej časti kávovaru je stojan na ohrev šálok. Tryska slúži na šľahanie mlieka na penu potrebnú na cappuccino a latte macchiato.

Funkcie

Pákový kávovar Délonghi EC 680 pripraví espresso, cappuccino, latte macchiato, čaje a iné teplé nápoje. S funkciou Flow stop sa nastavuje veľkosť káv: klasické malé espresso alebo veľké (lungo) espresso. Kávovar pripraví kávu z mletej kávy alebo E.S.E podov s tlakom 15 barov a príkonom 1 450 W. Kávovar má funkciu pohotovostný režim (Stand-by), ktorý umožňuje automatické vypnutie po použití. Nastaviteľný Cappuccino systém, ktorý mieša paru, vzduch a mlieko pripraví latte macchiato a cappuccino. Pravý otočný gombík reguluje paru na spenenie mlieka a voda na prípravu čaju. Odkvapkávací systém je zložený z vyberateľnej odkvapkávacej mriežky a nádoby na odkvapkávanie.

Čistenie a údržba

Jednotlivé časti kávovaru sa čistia pod tečúcou vodou a v prípade odvápnenia je potrebné použiť prostriedok na to určený spoločnosťou DéLonghi. Po každom použití je nutné z filtra vysypať zvyšnú kávu, vyčistiť ho pod tečúcou vodou a dôkladne osušiť. V prípade prípravy latte macchiato alebo cappuccino je potrebné od zvyškov mlieka vyčistiť aj trysku, ktorá sa pootočením vyberie. Po niekoľkých použití (pomôže indikátor hladiny vody – červenej farby) je nutné vyliať vodu a vyčistiť nádobu na odkvapkávanie. Pri zasvietení oranžovej kontrolky – odvápnenie sa do zásobníka vody vyleje čistiaci prostriedok a spustí odvápnenie kávovaru.

S kávovarom Délonghi EC 680 si pripravíte obľúbené espresso, cappuccino, latte macchiato, jednoducho z pohodlia Vášho domova. Kávovar pôsobí ako dizajnový kúsok, vďaka ultra úzkemu nerezovému telu. Jeho šírka je o polovicu menšia ako u jeho pákových konkurentov.

S tlakom 15 barov je espresso chutné s jemne nadýchanou penou. Kávu je možné pripraviť z mletej kávy alebo E.S.E. podov, ktoré uľahčujú prípravu kávy a čistenie kávovaru. Je možné použiť klasické espresso šálky, alebo aj väčšie poháre (11,5 cm) vprípade, ak sa vyberie spodná časť kávovaru na odkvapkávanie vody. S prípravou kávy by nemal byť žiaden problém, pretože na podsvietenom ovládacom panely sú len tri tlačidla: príprava jednej šálky espressa, dvoch šálok espressa a para. Výmenou filtra je možné pripraviť dve menšie šálky espressa súčasne. Použitie dvoch väčších šálok nie je možné, pretože stojan na šálky nie je dostatočne veľký. Môžeme konštatovať, že táto nevýhoda sa kompenzuje úzkym prevedením kávovaru.

Tryska na prípravu cappuccina a latte macchiata vyšľahá pevnú a nadýchanú penu, ktorú je možné regulovať pomocou otočného gombíka na pravej strane kávovaru. Balenie neobsahuje nerezovú dózu na mlieko, preto ak chceme vytvoriť dokonalé cappuccino a latte macchiato je potrebné ju dokúpiť. Kávovar ma oproti konkurencii na vrchnej časti stojan na ohrev šálok, čo poslúži na to, aby nápoj v šálke ostal dlhšie teplý. Je vybavený tlakom 15 barov a príkonom 1 450 W, čo je absolútne postačujúce na každodennú prípravu káv z pohodlia domova. Oceníte aj funkciu Flow stop, vďaka ktorej si môžete nastaviť množstvo vody podľa hrnčeka. Zásobník na vodu o objeme 1,2 l je dostatočne veľký, pripravíte cca 8 epressa. Najlepšie je používať kvalitné kávy, ktoré by mali byť buď stredne alebo jemne mleté. Vďaka systému proti odkvapkávaniu zostane priestor okolo kávovaru vždy suchý a čistý. Čistenie kávovaru respektíve jeho častí nie je vôbec náročné. Kávovar minimálne odkvapkáva po skončení prípravy nápoja, preto ani časté čistenie odkvapkávacej nádoby nie je potrebné. Je možné si nastaviť čas, teplotu a tvrdosť vody. Z dôvodu úspory energie a času je kávovar vybavený funkciou automatického vypnutia v prípade dlhšieho nepoužívania.

Záver

Délonghi EC 680 je veľmi dobrá voľba pre toho, kto hľadá dobrý pomer ceny a kvality a zároveň nechce, aby kávovar zaberal v jeho kuchyni príliš veľa miesta. Pôsobí moderne vďaka zaoblenému úzkemu prevedeniu. Je vyrobený z kvalitných materiálov, s ktorými pri používaní nebol žiaden problém. Pripravené espresso, latte macchiato acappuccino chutia porovnateľne ako od profesionálnych pákových kávovarov. Oceňujem vynikajúco napenené mlieko, ktoré je husté a vydrží v pohári dlho. Ak pripravujeme mliečne kávy, je lepšie si najprv napeniť mlieko a až tak pripraviť kávu, pretože kávovaru trvá určitý čas kým sa ochladí. K dosiahnutiu dokonalého cappuccina a latte macchiata bolo nutné dokúpiť nerezovú konvičku na mlieko, ktorá nie je súčasťou balenia. Medzi ďalšie jeho prednosti patrí nerezové telo, nahrievanie šálok a podsvietený ovládací panel. Možnosť pripraviť súčasne dve šálky espressa naraz je dobrý pomocník, ale malý odkvapkávací priestor neumožňuje položiť dve väčšie šálky vedľa seba. Cena je v porovnaní s konkurenciou trochu vyššia, pretože kávovar nie je plastový ako jeho lacnejší konkurenti, ale je vyrobený z kovu.

 

 

03. 06. 2022
N0AIUABVU0 https://page.link

(60%)

N0AIUABVU0 https://page.link

Klady
 • KYe gS4WDx
Zápory
 • QP1Opw7X

18. 07. 2017
ajkaa

(100%)

Máme ho doma a je super. Za tú cenu veľká spokojnosť. Škoda, že presne tento sa už nedá kúpiť. Svokrovci chceli kávovar, tak som im poradila EC680, no vraj už ho nikde nemajú v ponuke.

Klady
 • super kávička
 • kvalitná mliečna pena
 • malý, zmestí sa aj do malej kuchyne
Zápory
 • chýba konvička na mlieko

Napíšte nám svoje hodnotenie

Vaše hodnotenie

Podobné produkty

Delonghi EC 156 Delonghi EC 156
(87%)
od 76.90 €

Najlepšie hodnotené produkty v kategórii Kávovary

DéLonghi EC 680 DéLonghi EC 680
(95%)
od 153.90 €