Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/load.php on line 649

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/theme.php on line 2232

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/produkty.sk/public/wp/wp-includes/formatting.php on line 4330
BOSCH TES51523RW | Produkty.sk

BOSCH TES51523RW

Plne automatický espresso kávovar od nemeckej značky BOSCH, ktorý pripraví espresso, cappuccino, latte macchiato, čaj a iné teplé nápoje.

 
  • chuť kávy
  • na výber veľký počet nápojov
  • výškovo nastaviteľná výpušť kávy
  • jednoduchá obsluha
  • uloženie nápojov do pamäte
  • senzor zásobníka mletej kávy
od 568.90 € NAJLEPŠIA PONUKA   →
Alza.sk
Na sklade 5 ks
568.90 €
TPD.sk
Skladom posledné 4 kusy
689.90 €

Základne parametre

Hĺbka: 47,9 cm
Výška: 38,5 cm
Hmotnosť: 9,5 kg
Šírka: 28 cm

Ďalšie parametre

Farba: šedá
Maximálny príkon: 1600 W
Tlak: 15 bar

Kapacita nádržky na vodu: 1,7 l
Informačný displej: áno
Mlynček zrnkovej kávy: áno
Druh kávy: mletá, zrnková
Možnosť použitia kávových kapsúl: nie
Zásobník na mlieko: nie

Funkcie

Nastavenie sily kávy: áno
Nastavenie množstva vody: áno
Nastavenie teploty kávy: áno
Predhrievanie šálok: nie

Veľkosť a dizajn kávovaru

BOSCH TES51523RW je možné kúpiť v jednom farebnom prevedení: šedej resp. nerezovej farbe. Je vybavený LCD displejom, ktorý zobrazuje informácie o pripravovanom nápoji a hlásenia o opatreniach, ktoré je potrebné vykonať (ako napríklad výmena filtra a pod.). Možnosť nastavenia výšky vypúšťania kávy umožňuje použiť vysoké poháre (15 cm) na prípravu cappuccina a latte macchiata. Pod LCD dispejom sa nachádzajú dva otočné gombíky slúžiace na výber požadovaného nápoja a sily kávy. V prednej časti kávovaru sú štyri podsvietené tlačidlá: tlačidlo vypnúť, para, príprava dvoch šálok káv, zapnúť. V hornej časti je umiestnený zásobník na kávové zrná, mletú kávu avolič stupňa mletia. Zásobník vody oobjeme 1,7l je vybavený vodným filtrom BRITA, ktorý zabraňuje tvorbu vodného kameňa a zbavuje vodu nečistôt.

Čo všetko dokáže?

BOSCH TES51523RW je plne automatický espresso kávovar, ktorý pripraví espresso, cappuccino, latte macchiato, čaj a iné teplé nápoje. Kávu je možné pripraviť z mletej alebo zrnkovej kávy prostredníctvom zabudovaného keramického mlynčeka CeramDrive . Kávovar disponuje tlakom 15 barov a príkonom max. 1 600 W. Teplotu sparovania zabezpečuje ohrevný systém IntelligentHeater a tlak je dosiahnutý systémom AromaPro Concept. K príprave extra silnej kávy je možné využiť aj funkciu AromaDouble Shot. Mliečne nápoje sa pripravujú prostredníctvom systému MilkSteam Pro, ktorý je riešený tryskou s oddelenou hadičkou na mlieko. Dve trysky umožňujú prípravu dvoch šálok espressa v jednom okamihu. Kávovar disponuje gombíkom na nastavenie sily kávy a gombíkom na výber nápoja. Horný otočný gombík slúži na výber požadovaného nápoja a veľkosti kávy: príprava kávy bez mlieka (káva espresso malá, káva espresso, mliečna káva malá, mliečna káva, mliečna káva veľká)a príprava kávy s mliekom (cappuccino malé, cappuccino veľké, macchiato malé, macchiato, macchiato veľké). Dolný otočný gombík slúži na nastavenie sily kávy alebo pri použití predmletej kávy: mletá, slabá štandardná, silná, funkcia DoubleShot, funkcia DoubleShot silná. Ďalšími dodatočnými funkciami sú nastavenie stupňa teploty a stupňa mletia kávy. Funkcia Auto –off zabezpečuje automatické vypnutie do režimu Standby. Súčasťou balenia je referenčná príručka, návod na použitie, penič mlieka, testovací prúžok na tvrdosť vody a dávkovacia lyžička.

Čistenie a údržba

Po každej príprave nápojov čistiaci systém CreamCleaner automaticky vyčistí trysku a pripraví ju na ďalšie použitie. Po príprave mliečneho nápoja je nutné mliečne cesty prepláchnu a trysku spolu s hadičkou na mlieko opláchnuť pod tečúcou vodou. Po vyhotovení určitého počtu šálok je potrebné umyť odkvapkávaciu misku avyčistiť odkvapkávaciu jednotku od zvyšnej kávy. Kávovar sa automaticky odvápňuje a upozorňuje na výmenu vodného filtra.

 

Plnoautomatický kávovar BOSCH TES51523RW je určený na každodenné použitie v domácnostiach. Jednoducho jedným tlačidlom je možné pripraviť chutné latte macchiato a cappuccino. Chuť espressa je vynikajúca s jemne vytvorenou penou. Aj napriek najvyššiemu nastaveniu teploty, bolo pripravené espresso o niečo menej teplé ako v prípade prípravy kávy u jeho konkurentov. Oceníte aj možnosť prípravy extra silnej kávy, ktorá si stále zachováva svoju chuť a arómu. Penič na prípravu latte macchiata a cappuccina vyšľahá hustú a pevnú mliečnu penu.

Kávovar disponuje vysokým príkonom až 1 600 W a tlakom 15 barov. Vzhľadom na jeho veľkosť je vybavený veľkým zásobníkom na vodu až 1,7 l a BRITA filtrom slúžiaci na zabránenie tvorby vodného kameňa. Kvalita spracovania je veľmi dobrá, výrobca ponúka záruku až na 15 000 šálok.
Kávovar je vybavený dvoma tryskami na prípravu kávy, preto nie je problém pripraviť aj dve šálky espressa súčasne. Hadička na mlieko je praktickým riešením, pretože nie je nutné mlieko vylievať do špeciálnej nádoby, ako je to riešené u niektorých typoch kávovarov. Nevýhodou je, že kávovar neumožňuje nastavenie kávy do pamäte, kvôli tomu je nutné požadovaný nápoj neustále manuálne nastavovať.

LCD displej sa ovláda jednoducho, a preto obsluha tohto kávovaru nie je vôbec náročná. Vďaka otočnému gombíku, je na výber veľký počet nápojov s rôznou silou kávy. Chýba senzor, ktorý by upozorňoval na nedostatok mletej kávy v hornej časti zásobníka, a preto sa môže stať, že kávovar pripraví espresso z prázdneho zásobníka mletej kávy. Tryska s horúcou vodou umožňuje pripraviť si horúci čaj alebo aj iný teplý nápoj.

Úspora energie je zabezpečená funkciou Auto – off, ktorá po predvolených minútach vypne kávovar do Standby režimu. Výhodou je manuálne nastavenie výšky vypúšťania kávy, čím je možné použiť aj vysoké poháre na prípravu latte macchiata a cappuccina. Podobne ako konkurenčné kávovary, aj tento kávovar ponúka rôzne funkcie čistenia: kompletné prepláchnutie všetkých trubiek po každej príprave kávy, automatický čistiaci program pri vypnutí a zapnutí, preplach mliečnych systémov a automatický čistiaci a odvápňovali systém. Bohužiaľ, v balení nenájdete žiadne tablety na čistenie, vodné filtre a pomôcky na čistenie.

Záver

Kávovar BOSCH TES51523RW je vhodní pre tých, ktorí hľadajú plnoautomatický kávovar za rozumnú cenu. Pripraví espresso so skvelou chuťou a latte macchiato a cappuccino s hustou a nadýchanou penou. Kávovar je kvalitne spracovaný s vysoký výkon a tichým chodom. Výhodou je výškovo nastaviteľná výpusť kávy, čím je možné si pripraviť latte macchiato do vysokého až 15 cm pohára. Podobne ako jeho konkurenti umožňuje pripraviť dve šálky espressa simultánne. Je vybavený veľkým odoberateľným zásobníkom vody akvalitným keramickým mlynčekom. Chýba senzor zásobníka mletej kávy a tiež uloženie nápojov do pamäte kávovaru. Na výber ponúka veľký počet nápojov a nastavenia teploty kávy, sily kávy a stupeň mletia. Keďže kávovar má mnoho samočistiacich systémov, čistenie a údržba nie je vôbec náročná. V prípade tohto plnoautomatického kávovaru je pomer ceny a kvality veľmi dobrý, pretože pripraví chutnú kávu, ktorú si môžete nastaviť podľa svojej chuti.

Napíšte nám svoje hodnotenie

Vaše hodnotenie

Podobné produkty

DéLonghi EC 680 DéLonghi EC 680
(95%)
od 153.90 €
Delonghi EC 156 Delonghi EC 156
(87%)
od 76.90 €

Najlepšie hodnotené produkty v kategórii Kávovary

DéLonghi EC 680 DéLonghi EC 680
(95%)
od 153.90 €